

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 750 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1725
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21287
Ext.Price$0.21287
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21287 | $0.21287 |
| 10 | $0.15560 | $1.55600 |
| 50 | $0.14589 | $7.29450 |
| 100 | $0.13679 | $13.67900 |
| 500 | $0.12995 | $64.97500 |
| 1000 | $0.12311 | $123.11000 |
| 3000 | $0.11920 | $357.60000 |
| 5000 | $0.11541 | $577.05000 |
| 10000 | $0.11200 | $1120.00000 |
